ΠΑΟΚ: Οι «Ισόβιες Πρωταθλήτριες» μια ανάσα από το 18ο Πρωτάθλημα! (video)

Με νίκη συνέχισε τις υποχρεώσεις του στα play-offs της Women’s Football League o ΠΑΟΚ, επικρατώντας στην Κρήτη του ΑΟ ΡΕΑ με 0-1.

Οι «Ισόβιες Πρωταθλήτριες» πέτυχαν, αισίως, τη 17η νίκη σε ισάριθμους αγώνες στη φετινή Women’s Football League, ενώ παράλληλα διεύρυναν το εκπληκτικό αήττητο σερί τους φτάνοντας τους 88 συνεχόμενους αγώνες χωρίς ήττα στο πρωτάθλημα από το 2018.

Σ’ έναν επιθετικό μονόλογο του Δικεφάλου στο πρώτο ημίχρονο, οι «ασπρόμαυρες» είχαν κυριαρχικό ρόλο, με τις γηπεδούχες να είναι μόνιμα κλεισμένες στα δικά τους καρέ. Στο 35ο λεπτό ο ΠΑΟΚ «εξαργύρωσε» την κυριαρχία του στον αγωνιστικό χώρο, πετυχαίνοντας υπέροχο γκολ, καθώς ο… κεραυνός της Χαλατσογιάννη κατέληξε στο δεξί «Γ» της εστίας για το 0-1.

Επόμενη αγωνιστική υποχρέωση για την ομάδα του Λευτέρη Κανάτα, την Κυριακή 7 Μαΐου και ώρα 15:00, εντός έδρας, κόντρα στον ΑΟ ΡΕΑ.

Αν οι «Ισόβιες Πρωταθλήτριες» κερδίσουν την συγκεκριμένη αναμέτρηση τότε θα κατακτήσουν το 9ο συνεχόμενο και 18ο συνολικά Πρωτάθλημα της ιστορίας του, σε 22 συμμετοχές τους στην Α’ Εθνική, έχοντας παράλληλα κατακτήσει και τα 6 Κύπελλα που διοργανώθηκαν από το 2002.