![ΠΕΛΚΑΣ - Pelkas](https://skgsports.gr/wp-content/uploads/2024/05/GM017pdWYAA8t1F.jpeg)
O Δημήτρης Πέλκας παραμένει «καυτός», έφτασε να μετράει 3 γκολ και 6 ασίστ στα έξι τελευταία παιχνίδια, επιβεβαιώνοντας την πολύ καλή κατάστασή του με την γκολάρα που πέτυχε στο τελευταίο παιχνίδι του τουρκικού πρωταθλήματος.
Συγκεκριμένα, η Μπασάκσεχιρ πήρε το προβάδισμα απέναντι στην Κασίμπασα με το φοβερό σουτ του Δημήτρη Πέλκα από απόσταση 30 μέτρων.
Ο πρώην επιθετικός του ΠΑΟΚ στο 15ο λεπτό της αναμέτρησης βρήκε χώρο έξω από την περιοχή του Ανδρέα Γιαννιώτη και με ένα εντυπωσικό σουτ τον νίκησε, κάνοντας το 1-0 για την ομάδα του.
🚀 @pelkas pic.twitter.com/Pn8PeD3Jnk
— RAMS Başakşehir (@ibfk2014) May 5, 2024
Σχετικα θεματαΓκολΔημήτρης ΠέλκαςΜπασακσεχίρΠΑΟΚΠοδόσφαιροΤουρκία
![](https://skgsports.gr/wp-content/uploads/2021/12/skg_sports_logo_final_blue_250_50.png)