Κ17: To πρώτο από τα τρία ΠΑΟΚ-Αρης του τριημέρου ήταν «ασπρόμαυρο»!

Με μεγαλύτερη άνεση από ό,τι μαρτυρά το τελικό 2-0, η Κ17 του ΠΑΟΚ πήρε τους τρεις πόντους στο ματς με τον Άρη, στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος υποδομών της Super League.

Η αναμέτρηση των μικρών της Κ17 ήταν το πρώτο από τα τρία ΠΑΟΚ-Άρης του τριημέρου. Ακολουθεί το μεσημέρι (12:00) του Σαββάτου η αναμέτρηση για το πρωτάθλημα της Κ19 και το απόγευμα (20:30) της Κυριακής το ΠΑΟΚ-Άρης για την 4η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Super League.

Σ’ ότι αφορά τον αγώνα της Κ17 οι «ασπρόμαυροι» των Δημήτρη Ορφανού και Στέλιου Μπίκα, επικράτησαν των «κίτρινων» με 2-0 στις εγκαταστάσεις του Λώλα στη Σουρωτή, δημιουργώντας και χάνοντας πολλές ευκαιρίες για μία πιο εύκολη νίκη.

Παρότι το πρώτο 45λεπτο ήταν μονόλογος για τον ΠΑΟΚ, με συντριπτική κατοχή, καλή κυκλοφορία της μπάλας και αρκετές τελικές προς την εστία, το γκολ δεν ήρθε.

Αντιθέτως, πιο αποφασισμένος στην επανάληψη ο Δικέφαλος άνοιξε το σκορ στο 61′ με τον Μύθου, μετά την ωραία μπαλιά του Μπαταούλα. Και στο 88′ ο Θεοφίλου διαμόρφωσε το τελικό 2-0.