Backstage

Το τακουνάκι του Κωνσταντέλια στο Φάληρο που άφησε τους πάντες άφωνους και θύμισε Γκούτι (vids)

ΚΩΝΣΤΑΝΤΕΛΙΑΣ - KONSTANTELIAS

Ο ΠΑΟΚ έφυγε θριαμβευτής από το «Γεώργιος Καραϊσκάκης» επικρατώντας του Ολυμπιακού με το εντυπωσιακό, ευρύ και ιστορικό 4-2 για την 10η αγωνιστική της Super League.

Οι «ασπρόμαυροι» έκαναν ότι ήθελαν τους «ερυθρόλευκους» φτάνοντας να προηγούνται με 0-4 στο 78ο λεπτό όταν ο Γιάννης Κωνσταντέλιας, που είχε περάσει ως αλλαγή λίγα λεπτά νωρίτερα βρέθηκε μόνος του με τον Πασχαλάκη τον οποίο ξεπέρασε με χαρακτηριστική ευκολία και στη συνέχεια με υπέροχη ενέργεια και το τακουνάκι στην μπάλα «έστρωσε» έτοιμο γκολ στον Οζντόεφ για το 0-4.

Η φάση του τέταρτου γκολ του «Δικέφαλου» και η σπάνιας ομορφιάς ενέργεια του «Ντέλια» θυμίζει πολύ σε μία του Γκούτι της Ρεάλ Μαδρίτης. Αν γυρίσουμε το χρόνο πίσω και πάμε στο 2010 και στο εκτός έδρας παιχνίδι για τη Ρεάλ κόντρα στην Λα Κορούνια θα συνειδητοποιήσουμε πως ο Γκούτι είχε… σερβίρει ένα παρόμοιο γκολ στον Καρίμ Μπενζέμα.

Τότε ο Ισπανός είχε βρεθεί τετ α τετ με τον τερματοφύλακα των γηπεδούχων και σαν να είχα μάτια στην πλάτη του έκανε το τακουνάνι στον Γάλλο σέντερ φορ και αυτός με σχετική άνεση σκόραρε.