Sports

Ψυχάρα ο Τσιτσιπάς πήρε το θρίλερ με τον Τσόριτς και ισοφάρισε σε 1-1 για την Ελλάδα! (videos)

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς πήρε το ματς-θρίλερ απέναντι στον Μπόρνα Τσόριτς και ισοφάρισε για την Ελλάδα στο United Cup!

Το ματς ξεκίνησε με τον Έλληνα τενίστα να είναι ασταμάτητος και έκανε το 1-0 μέσα σε λιγότερο από είκοσι λεπτά με 6-0.

Μετά το εύκολο 1-0, ο Τσόριτς ανέβασε το επίπεδό του και πήγε σε ισορροπημένο δεύτερο σετ. Ο Κροάτης κράτησε το σερβίς του, αλλά το ίδιο έκανε και ο Τσιτσιπάς που δεν του έδινε περιθώριο να φτάσει καν σε break point. Τελικά, αφού έσωσε δύο match point, ο Τσόριτς ισοφάρισε σε 1-1 σετ (6-7) και έστειλε το ματς σε τρίτο σετ.

Εκεί, ο Κροάτης τενίστας έσπασε πρώτος το σερβίς του Τσιτσιπά και έφτασε πολύ κοντά στη νίκη, φτάνοντας να έχει προβάδισμα 4-2 και 5-3, αλλά ο Ελληνας πρωταθλητής είπε την τελευταία λέξη στην αναμέτρηση, έστω κι αν χρειάστηκε 6 match point.