![](https://skgsports.gr/wp-content/uploads/2024/05/roga.png)
Η Πένυ Ρόγκα, η οποία δεν αγωνίστηκε στους τελικούς της Α1 βόλεϊ των γυναικών, όπου ο Παναθηναϊκός κατέκτησε για τρίτη διαδοχική χρονιά τον τίτλο, γνωστοποίησε μέσω Instagram ότι διαγνώστηκε με καρκίνο και ήδη άρχισε θεραπεία.
Η 36χρονη λίμπερο έχει κατακτήσει 3 πρωταθλήματα Ελλάδας (2022, 2023, 2024) και ένα κύπελλο, το 2022, ενώ έχει αγωνιστεί ακόμα σε Ολυμπιακό, Αρη, Αρτεμις Κορυδαλλού, Ηρακλή Κηφισιάς, ΑΕΚ και Πανναξιακό.
Σχετικα θεματαΒόλεϊΠΕΝΥ ΡΟΓΚΑ
![](https://skgsports.gr/wp-content/uploads/2021/12/skg_sports_logo_final_blue_250_50.png)