Φιλική ισοπαλία του Ηρακλή 2-2 με τη Νίκη Βόλου – Σκόραρε ο Αλβάρεζ

Φιλική αναμέτρηση για τον Ηρακλή στο Καυτανζόγλειο με την Νίκη Βόλου, καθώς δεν υπήρχαν επίσημες αγωνιστικές υποχρεώσεις για τις δυο ομάδες. Νικητής δεν υπήρξε καθως το τελικό αποτέλεσμα ήταν 2-2 σε τρία 40λεπτα.

Ο Ηρακλής άνοιξε το σκορ στο 13’ της αναμέτρησης με σουτ του Πατράλη. Οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν στο τελευταίο λεπτό του πρώτου ημιχρόνου μετά από κεφαλιά του Πασχάλη Κάσσου και έφτασαν στην ανατροπή με κεφαλιά του Τζιώρα. Το νέο μεταγραφικό απόκτημα του Ηρακλή ο Εμιλιάνο Αλβάρεζ ισοφάρισε στο τρίτο ημίχρονο με σουτ και πέτυχε το τελικό 2-2.

Για την ομάδα του Ηρακλή δεν αγωνίστηκαν οι τραυματίες: Κουντουριώτης,Χρουσιέλ, ενώ ο Γιουμπιτάνα βρίσκεται με άδεια στο Βέλγιο.

ΗΡΑΚΛΗΣ: Παλαβράκης, Βιτλής, Παπαστεριανός, Κωστούλας, Σίλβα, Τομάς, Πανάγου, Πατράλης, Κούστα, Τότσκα, Άλεξιτς.

Έπαιξαν και οι Βελλίδης, Μακρής, Δοϊρανλής, Δόρης, Άλβαρες, Μιτσκόφσκι, Μπαλικτσής, Σγουρής, Σενγκιέργκης, Σιούτας και Χειρίτραντας.

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ: Μπάχιτς, Κάσσος, Αναστασίου, Ανδρέου, Γρομητσάρης, Κυριακίδης, Γαβρηλίδης, Παναγιωτίδης, Σιαφά, Κρητικός. Ολαϊθόλα.

Έπαιξαν και οι Μπουργάνης, Ροχάνο, Τσουκαλάς, Μπάλλας, Κριντζής Δεληζήσης, Λογαράς, Τοπαλίδης, Τζιώρας, Μέτσε και Μιράντα.