Backstage

Ντεμπούτο Μέσι: Η αγκαλιά με τον ΛεΜπρόν και η τρέλα του Αγκουέρο! (videos)

O Λιονέλ Μέσι πραγματοποίησε το ντεμπούτο του στο MLS με τη φανέλα της Ιντερ Μαϊάμι και φρόντισε να το κάνει με τον πλέον εντυπωσιακό τρόπο.

Στο 94ο λεπτό της αναμέτρησης με την Κρουζ Αζούλ ο «Pulga» σκόραρε με απευθείας εκτέλεση φάουλ και χάρισε τη νίκη (1-2) στην ομάδα του!

Ο Μέσι φόρεσε για πρώτη φορά σε επίσημο ματς τη ροζ φανέλα του κλαμπ του Ντέιβιντ Μπέκαμ, στο League Cup απέναντι στην μεξικανική Κρουζ Αζούλ.

Στις κερκίδες του Φορτ Λόντερντεϊλ βρέθηκε ο ΛεΜπρόν Τζέιμς, με τους δύο σούπερ σταρ να έχουν ένα τετ α τετ πριν από την σέντρα του αγώνα.

Το γήπεδο σείστηκε κατά την είσοδό του Αργεντινού στο παιχνίδι ως αλλαγή, στο 52ο λεπτό της αναμέτρησης κι έπειτα με… πολλαπλάσιο ρήγμα στις καθυστερήσεις του ματς, πετυχαίνοντας το γκολ της νίκης με απευθείας φάουλ!

Δείτε πως το πανηγύρισε ο Κουν Αγκουέρο που δε θα μπορούσε να λείπει από το ντεμπούτο του πολύ καλού του φίλου.