Υποβιβάστηκε η Νόριτς των Γιαννούλη και Τζόλη

H ήττα από την Άστον Βίλα 2-0 σε συνδυασμό με τη νίκη της Μπέρνλι επί της Γουότφορντ σήμανε και τον μαθηματικό υποβιβασμό της Νόριτς στην Τσάμπιονσιπ.

Η ομάδα των Δημήτρη Γιαννούλη και Χρήστου Τζόλη (έμειναν στον πάγκο) ηττήθηκε 2-0 στο «Βίλα Παρκ», ενώ τη μεγάλη κατηγορία αποχαιρέτησε ουσιαστικά και η Γουότφορντ.

Με ανατροπή μέσα σε ένα τετράλεπτο, η Μπέρνλι πέτυχε τεράστιας σημασίας νίκη με 2-1 επί της Γουότφορντ στο «Βίκαρατζ Ρόουντ» και έκανε αποφασιστικό βήμα παραμονής στην Premier League.
Οι φιλοξενούμενοι βρέθηκαν πίσω στο σκορ από αυτογκόλ του Ταρκόβσκι μόλις στο 8ο λεπτό, πίεσαν όμως ως το τέλος και δικαιώθηκαν με δύο γκολ στο διάστημα 83΄-86΄, από τους Κορκ και Μπράουνχιλ.

Με γκολ του Ζαχά στις καθυστερήσεις, η Κρίσταλ Πάλας επικράτησε με 2-1 εκτός έδρας της Σαουθάμπτον και ουσιαστικά «σφράγισε» την παραμονή της, ενώ η Μπράιτον επιβλήθηκε 3-0 της Γουλβς στο «Μολινό» και «ψαλίδισε» τις ελπίδες της για έξοδο στην Ευρώπη.