Μοναδικός Μέσι: Με φαουλάρα στο 94′ έδωσε τη νίκη στην Ίντερ Μαϊάμι (videos)

O Λιονέλ Μέσι έκανε ονειρεμένο ντεμπούτο στο MLS με τη φανέλα της Ίντερ Μαϊάμι τα ξημερώματα του Σαββάτου, με τον Αργεντινό να πετυχαίνει ένα τρομερό γκολ με απευθείας εκτέλεση φάουλ στο 94ο λεπτό και να δίνει τη νίκη στην ομάδα του.

Ο «Pulga» πέρασε στον αγωνιστικό χώρο στο 54ο λεπτό του αγώνα της Ίντερ με την Κρουζ Αζούλ την ώρα που η ομάδα του βρισκόταν μπροστά στο σκορ με 1-0, ωστόσο λίγο αργότερα οι Μεξικανοί ισοφάρισαν σε 1-1.

Το παιχνίδι έφτασε στο 4ο και τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων, όταν «μίλησε» ο Μέσι. Η Ίντερ Μαϊάμι κέρδισε φάουλ λίγο έξω από τη μεγάλη περιοχή. H συνέχεια στο βίντεο…

Ο Αργεντινός είναι δεινός εκτελεστής και… ως συνήθως,  ξέρει τον τρόπο να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα. Ακόμα και στο ντεμπούτο του.