Γκολ και ασίστ ο Χάρι Κέιν στην «τεσσάρα» της Μπάγερν (video)

Ο Χάρι Κέιν φρόντισε να «συστηθεί» στο κοινό της Bundesliga  με γκολ – ασίστ οδηγώντας τη Μπάγερν σε μια εύκολη νίκη 4-0 στην πρεμιέρα απέναντι στη Βέρντερ Βρέμης.

Μόλις στο 3ο λεπτό της αναμέτρησης ο Άγγλος φορ των 100.000.000 ευρώ έβγαλε τον Σανέ στο τετ-α-τετ κι ο Γερμανός ακραίος επιθετικός «έγραψε» το πρώτο γκολ της σεζόν βάζοντας τους Βαυαρούς μπροστά στο σκορ.

Στο 74ο λεπτό ήταν η σειρά του Κέιν να βρει το δρόμο προς τα αντίπαλα δίχτυα για το 0-2, ενώ στις καθυστερήσεις το δεύτερο γκολ του Σανέ (91’) και Τελ (94’) έδωσαν διαστάσεις θριάμβου στη νίκη για την ομάδα του Τόμας Τούχελ.

«Οι οπαδοί και από τις δύο πλευρές ήταν απίστευτοι σε όλο το παιχνίδι, πραγματικά η ατμόσφαιρα ήταν πολύ διαφορετική από όσες έχω ζήσει στα γήπεδα της Premier League που έχω ζήσει», δήλωσε ο Άγγλος φορ μετά το τέλος του αγώνα.

Συνοπτικά τα αποτελέσματα και το πρόγραμμα της Bundesliga:

Βέρντερ Βρέμης-Μπάγερν Μονάχου    0-4 (4΄ Ζανέ, 74΄ Κέιν, 90΄+1΄ Ζανέ, 90΄+5′ Τελ)