World

Επιτέλους, ο Πέλκας βρήκε δίχτυα! (vid)

Tο πρώτο του γκολ με τη Φενέρμπαχτσε, μετά από επτά ολόκληρους μήνες, πέτυχε ο Δημήτρης Πέλκας βρίσκοντας το δρόμο προς τα αντίπαλα δίχτυα στην αναμέτρηση κόντρα στη Μαλάτιασπορ.

Ο πρώην μεσοεπιθετικός του ΠΑΟΚ πέρασε ως αλλαγή στο 58ο λεπτό και μετά από 16 λεπτά στο γήπεδο μπήκε στην περιοχή και μετά από ωραία προσποίηση πλάσαρε άψογα γράφοντας το 2-0 για τα «κίτρινα καναρίνια».

Το σίγουρο είναι πως μετά την αποχώρηση του Βίτορ Περέιρα από την τεχνική ηγεσία της Φενέρ, ο Έλληνας διεθνής θα αισθάνεται πολύ καλύτερα, αφού ο πρώην προπονητής του Ολυμπιακού τον είχε αφήσει για μεγάλο διάστημα εκτός ομάδας.

Και το πρώτο γκολ, μετά τις 3 Μαΐου και τον αγώνα εναντίον της Ερζούρουμσπορ, δείχνει πολλά…