World

Απίστευτο: Η Ντόρτμουντ νικούσε 2-0 στο 89’ και έχασε 2-3 στο 95’! (vid)

Η Ντόρτμουντ βρισκόταν στο 89ο λεπτό της αναμέτρησης με τη Βέρντερ Βρέμης αγκαλιά με την τρίτη συνεχόμενη νίκη στο πρωτάθλημα της Bundesliga, είχε ανοίξει το σκορ με τον Μπραντ στο 45’ και με τον Γκερέιρο στο 77’ έκανε το 2-0, ωστόσο κατόρθωσε, γιατί περί κατορθώματος πρόκειται, να δεχθεί τρία γκολ μέσα σε έξι λεπτά και να γνωρίσει την ήττα μέσα στο σπίτι της!

Η Βέρντερ έφτασε σε μια απίστευτη και παράλληλα ιστορική ανατροπή πετυχαίνοντας τρία γκολ με τους Μπιουκάνον (89’), Σμιντ (93’) και Μπερκ (95’) πανηγυρίζοντας μια σπουδαία εκτός έδρας νίκη.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα και οι σκόρερ των αγώνων της 3ης αγωνιστικής της Bundesliga έχουν ως εξής:

Άουγκσμπουργκ – Μάιντς 1-2 (35’ Ντεμίροβιτς / 31’ Ονισίβο, 93’ Λι-Τζάε Σουνγκ)

Λεβερκούζεν – Χόφενχαϊμ 0-3 (9’ Μπάουμγκαρντνερ, 35’ Κράμαριτς, 78’ Ρουτέρ)

Μπορούσια Ντόρτμουντ – Βέρντερ Βρέμης 2-3 (45’ Μπραντ, 77’ Γκερέιρο / 89’ Μπιουκάναν, 93’ Σμιντ, 95’ Μπερκ)

Στουτγάρδη – Φράιμπουργκ 0-1 (11’ Γκρίφο)

Βόλφσμπουργκ – Σάλκε 0-0