«Καυτός» Σφιντέρσκι με γκολ και ασίστ στο «διπλό» της Σάρλοτ (vids)

O Κάρολ Σφιντέρσκι ήταν ο μεγάλος πρωταγωνιστής στην εκτός έδρας νίκη της Charlotte FC με 3-1 επί της New York City FC.

Ο Πολωνός πρώην επιθετικός του ΠΑΟΚ ήταν αυτός που άνοιξε το δρόμο προς τη νίκη για την ομάδα από τη Σάρλοτ σκοράροντας μόλις στο 4ο λεπτό της αναμέτρησης (χρειάστηκε να γίνει χρήση VAR για να διαπιστωθεί ότι η μπάλα είχε περάσει τη γραμμή).

Οι γηπεδούχοι αντέδρασαν, έφτασαν στην ισοφάριση πριν το τέλος του ημιχρόνου, αλλά ο Σφιντέρσκι «ξαναχτύπησε» αυτή τη φορά, όχι στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα, αλλά δίνοντας μια εντυπωσιακή ασίστ με το τακουνάκι στον Μπραντ Μπρόνικο για το 2-1.

Γενικά, ο Αύγουστος πάει μια χαρά στον πρώην στράικερ του ΠΑΟΚ, ο οποίος μετράει 3 γκολ σε 4 αναμετρήσεις και συνολικά από τον περασμένο Μάρτιο μέχρι σήμερα έχει 8 γκολ και 4 ασίστ με τη φανέλα της Charlotte FC