Το… θρίλερ με το ασπρόμαυρο «happy end» (vid)

Δείτε όλα τα στιγμιότυπα και τα γκολ της μεγάλης νίκης με ανατροπή του ΠΑΟΚ στα τελευταία συγκλονιστικά λεπτά του προημιτελικού με την ΑΕΚ στο ΟΑΚΑ.

Ο ΠΑΟΚ κατάφερε χθες να πάρει την πολυπόθητη πρόκριση στον ημιτελικό του Κυπέλλου Ελλάδος επικρατώντας της ΑΕΚ με 1-2 σε ένα παιχνίδι το οποίο επεφύλασσε πολύ μεγάλες συγκινήσεις από το 82ο λεπτό και μετά όταν η «Ένωση» κατάφερε να προηγηθεί στο 83′ με τον Σιμόες, και να έχει πάρει τον πρώτο λόγο όσον αφορά την πρόκριση.

Η ομάδα του Ραζβάν Λουτσέσκου όμως δεν είχε πει ακόμα την τελευταία της λέξη, αφού «χτύπησε» δύο φορές στις καθυστερήσεις.

Η πρώτη «βόμβα» ήρθε από τον Γιάσμιν Κούρτιτς στο 90’+5′ ο οποίος έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα με ένα υπέροχο φαλτσαριστό σουτ με το δεξί πόδι, και το δεύτερο γκολ με το οποίο ο ΠΑΟΚ «σφράγισε» την πρόκριση, το πέτυχε ο Μιτρίτσα δύο λεπτά αργότερα.