![](https://skgsports.gr/wp-content/uploads/2023/07/panagidis.jpg)
Δυσάρεστα ήταν τα αποτελέσματα της μαγνητικής στην οποία υποβλήθηκε ο Μιχάλης Παναγίδης επιστρέφοντας το πρωί στη Θεσσαλονίκη από το ματς του Αρη με την ΑΕΚ.
Ο 19χρονος νεαρός υπέστη θλάση πρώτου προς δεύτερου βαθμού και η κατάσταση του θα επαναξιολογηθεί σε περίπου δύο εβδομάδες όπως ενημέρωσε η ΠΑΕ κάτι που σημαίνει ότι δύσκολα θα προλάβει κάποιο παιχνίδι μέσα στο 2023.
Αναλυτικά η ενημέρωση της ΠΑΕ αναφέρει:
“Ο Μιχάλης Παναγίδης, σύμφωνα με τα αποτελέσματα της μαγνητικής, υπέστη θλάση πρώτου προς δευτέρου βαθμού στη γάμπα.
Ο 19χρονος διεθνής μεσοεπιθετικός, που τραυματίστηκε στο χθεσινό παιχνίδι με την Α.Ε.Κ., θα ξεκινήσει πρόγραμμα αποκατάστασης και σε δύο εβδομάδες θα γίνει επαναξιολόγηση της κατάστασής του”.
Σχετικα θεματαΑΕΚΑΡΗΣΜΙΧΑΛΗΣ ΠΑΝΑΓΙΔΗΣΠοδόσφαιροΤΡΑΥΜΑΤΙΑΣ
![](https://skgsports.gr/wp-content/uploads/2021/12/skg_sports_logo_final_blue_250_50.png)