Football

Super League – Πανόραμα: Ετσι πάνε οι ομάδες στη διακοπή

Ο Ολυμπιακός δια περιπάτου έκανε το «3 στα 3» στο πρωτάθλημα εύκολα και άνετα απέναντι στη Λαμία, είναι μόνος πρώτος στη βαθμολογία, ενώ ο Παναθηναϊκός πέτυχε τη 2η νίκη σε ισάριθμα ματς. Ηττα για ΠΑΟΚ στο Ηράκλειο, πρώτη νίκη για τον Άρη του Μάντιζου, αλλά και για την ΑΕΚ με χίλια ζόρια στο Βόλο.

Ο Παναθηναϊκός δυσκολεύτηκε στους Ζωσιμάδες απέναντι στον ΠΑΣ, αλλά όπως και πέρσι έφυγε νικητής με 1-0, αυτή την φορά με σκόρερ τον Παλάσιος.

Η ΑΕΚ ζορίστηκε στο Πανθεσσαλικό. Εχανε 1-0 από το 8ο λεπτό, το γύρισε σε 1-2, ο Βόλος ισοφάρισε σε 2-2 με το δεύτερο προσωπικό γκολ του Ντέλετιτς. Τελικά με εύστοχο πέναλτι του Άμραμπατ στο 92′ νίκησε με 3-2 και απέφυγε την 2η σερί γκέλα στο πρωτάθλημα.

Η… μπαλωθιά του Αμπάντα έβαλε τέλος στο αήττητο σερί του ΠΑΟΚ, σε Ελλάδα και Ευρώπη, με τον ΟΦΗ να κλέβει το τρίποντο στις καθυστερήσεις (1-0), ενώ στο Κλεάνθης Βικελίδης, ο Άρης με πρωταγωνιστή τον Μορόν πέτυχε την πρώτη νίκη στο πρωτάθλημα επικρατώντας 3-2 του Αστέρα Τρίπολης.