Football

Στα αστέρια ο Παναθηναϊκός! Απέκλεισε τη Μαρσέιγ στα πέναλτι και πάει για το όνειρο με Μπράγκα

Ο Παναθηναϊκός στάθηκε όρθιος στο Βελοντρόμ και παρά το γεγονός πως βρέθηκε να χάνει 2-0 από το ημίχρονο, ισοφάρισε στο τελευταίο λεπτό του αγώνα με πέναλτι και πήρε την πρόκριση στα πέναλτι, όπου ο Μπρινιόλι απέκρουσε το πρώτο και οι παίκτες του Γιοβάνοβιτς ευστόχησαν και στα πέντε!

Το τελευταίο εμπόδιο που θα πρέπει να περάσει η ομάδα του Ιβάν Γιοβάνοβιτς για την πρόκριση στους ομίλους του Champions League είναι αυτό της Μπράγκα. Οι Πορτογάλοι νίκησαν με 3-0 το πρώτο ματς κόντρα στην Μπάτσκα Τόπολα και νίκησαν με 4-1 στη ρεβάνς της Σερβίας.

Ο πρώτος αγώνας του Παναθηναϊκού με την Μπράγκα θα γίνει στις 23 Αυγούστου στην Πορτογαλία στις 22:00 το βράδυ ώρα Ελλάδας. Η ρεβάνς θα γίνει 29 Αυγούστου στο ΟΑΚΑ την ίδια ώρα.

Γκολ: 2′ Ομπαμεγιάνγκ (Μαρσέιγ), 45’+1 Ομπαμεγιάνγκ (Μαρσέιγ), 90’+9 πεν. Ιωαννίδης (Παναθηναϊκός)