Football

Προβληματική εμφάνιση και αποδοκιμασίες στον Άρη για την ήττα με 0-2 από την ΑΕΚ

Η ΑΕΚ κυριάρχησε στο Κλεάνθης Βικελίδης και νίκησε καθαρά με σκορ 0-2 τον Άρη, χάνοντας ευκαιρίες να στείλει στα ύψη τον δείκτη του σκορ. Η ομάδα του Άλαν Πάρντιου ήταν προβληματική και μετά το 20ό λεπτό κατέρρευσε, καθώς είχε μεγάλα κενά και υστερούσε σε δύναμη και εντάσεις από την ΑΕΚ.

Στα τελευταία λεπτά του αγώνα οι οπαδοί του Άρη αποδοκίμασαν έντονα με συνθήματα τους παίκτες της ομάδας του.

Γκολ: 28′ Σιμάνσκι, 50′ Λιβάι Γκαρσία

Άρης (Άλαν Πάρντιου): Κουέστα, Εμπακατά (57′ Οντουμπάτζιο), Φαμπιάνο, Ενκουλού, Μαζικού, Νταμπό, Γκαρσία (66′ Πάλμα), Γκαρθία (82′ Καμάτσο), Μαντσίνι, Ιτούρμπε (66′ Σεΐκ), Γκρέι (57′ Ζερβίνιο).

ΑΕΚ (Ματίας Αλμέιδα): Αθανασιάδης, Ρότα, Βίντα, Μουκουντί, Μοχαμάντι, Ελίασον (80′ Άμραμπατ), Πινέδα (90′ Γιόνσον), Σιμάνσκι, Γκατσίνοβιτς (80′ Τσούμπερ), Λιβάι Γκαρσία (90′ Μάνταλος), Αραούχο.