Πανσερραϊκός – Απόλλων Π. 3-0: Τριάρα τα «λιοντάρια» και στο +11 από την ΑΕΛ (video)

Επιστροφή στις νίκες για τον Πανσερραϊκό που επιβλήθηκε με 3-0 του Απόλλωνα Πόντου στις Σέρρες σε αγώνα για την 24η αγωνιστική του βορείου ομίλου της Superleague 2 και μπήκε ξανά στον δρόμο των επιτυχιών μετά το 0-0 στην έδρα της ΑΕΛ την περασμένη αγωνιστική. Στο +11 τα «λιοντάρια» από την ομάδα της Λάρισας.

Στο 47ο λεπτό ο Στίνα από τα όρια της περιοχής με ωραίο πλασέ άνοιξε το σκορ (1-0) και πέντε λεπτά μετά ήρθε και το δεύτερο τέρμα του Πανσερραϊκού με τον Κανίς, που έκανε το 2-0.

Ο Πανσερραϊκός, όμως, δεν σταμάτησε εκεί. Πέτυχε και τρίτο τέρμα με τον Μπαΐροβιτς στο 73ο λεπτό. Υπέροχη αντεπίθεση για την ομάδα των Σερρών, ο Σοφιανός έκανε την σέντρα και ο Μπαΐροβιτς σκόραρε με κεφαλιά και διαμόρφωσε το τελικό 3-0.