Καλή σΑΡΗκοστή! Ο Άρης νίκησε 2-1 τον Ατρόμητο και ανέβηκε στην 5η θέση!

O Άρης με εντυπωσιακή εμφάνιση για δεύτερο συνεχόμενο παιχνίδι, νίκησε και τον Ατρόμητο με 2-1 στο Κλεάνθης Βικελίδης, κλείδωσε την παρουσία του στα πλέι οφ δύο αγωνιστικές πριν από το φινάλε και ανέβηκε στην πέμπτη θέση, πάνω από τον Βόλο.

Ο Άρης πέτυχε δύο γρήγορα γκολ με Νταρίντα και Ματέο Γκαρσία και είχε τον απόλυτο έλεγχο στο πρώτο ημίχρονο χάνοντας κλασικές ευκαιρίες για γκολ. Η εικόνα συνεχίστηκε και στο δεύτερο ημίχρονο με τον Άρη να ψάχνει διαρκώς το γκολ, αλλά να μην σκοράρει. Στο 80′ ο Ρομπάιγ μείωσε σε 2-1 και έδωσε νέο ενδιαφέρον στο παιχνίδι, αλλά ο Άρης κράτησε τη νίκη χάνοντας μάλιστα δύο απίστευτες ευκαιρίες με τον Νταρίντα και τον Λάζαρο Χριστοδουλόπουλο.

Γκολ: 8′ Νταρίντα (Άρης), 27′ Ματέο Γκαρσία (Άρης), 80′ Ρομπάιγ (Ατρόμητος)

Κίτρινες κάρτες: Ματέο Γκαρσία, Ετέμπο – Αγκιμπού Καμαρά, Χατζηισαϊας, Τζοβάρας

Κόκκινες κάρτες: –

Άρης (Τόλης Τερζής): Κουέστα, Οντουμπάτζο, Μπράμπετς, Ενκουλού, Πίρσμαν, Ετέμπο, Ρουπ (58′ Ντουκουρέ), Νταρίντα, Ματέο Γκαρσία (68′ Ιτούρμπε), Πάλμα (80′ Χριστοδουλόπουλος), Καμαρά (80′ Γκρέι).

Ατρόμητος (Κρις Κόλμαν): Γιαννιώτης, Κεσχρίντα, Στρούγγης, Χατζηισαϊας, Ντε Μποκ, Οικονομίδης (70′ Κουέν), Αγκιμπού Καμαρά (70′ Φριντζόνσον), Γκονζάλες, Ροτάριου (77′ Τζοβάρας), Ρομπάιγ, Τζαβίδας (63′ Κιάρτανσον).