Football

Ισοπαλία σαν ήττα ο Άρης, 1-1 με Κηφισιά και γκρίνια!

Ο Άρης δεν μπόρεσε να κλειδώσει τη νίκη μετά το νέο γκολ του Μορόν στο 22′, κλάταρε στο δεύτερο ημίχρονο και δέχτηκε την ισοφάριση από τον Οζέγκοβιτς στο 75′, με αποτέλεσμα να παραχωρήσει ισοπαλία στην Κηφισιά με 1-1, αποτέλεσμα που ισοδυναμεί με ήττα!

Ο Άρης ήταν μέτριος στο δεύτερο ημίχρονο, βασικά στελέχη δεν βοήθησαν καθόλου και η παρουσία του Μορόν δεν έφτανε για τη νίκη. Το παιχνίδι έληξε μέσα σε αποδοκιμασίες από τους φίλους του Άρη για τους δύο χαμένους βαθμούς, που τον κρατάνε στη μέση της βαθμολογίας.

«Έπνιξε» την κόκκινη στο Παπασάββα

Ο διαιτητής Πουλικίδης (Δράμας) έδειξε κίτρινη κάρτα στους Αντερέγκεν, Μποτία, Παπασάββα, Βαφέα, Αναγνωστόπουλο, Κωνσταντακόπουλο, Γκόμπελιτς, Σαμόρα και Φαμπιάνο. Ωστόσο δεν απέβαλε τον Παπασάββα με δεύτερη κίτρινη κάρτα, όπως θα έπρεπε να είχε κάνει, μια απόφαση που θα είχε αλλάξει τα δεδομένα. Μάλιστα αμέσως μετά ο Αναστασίου τον αντικατέστησε και διακιολογήθηκε πως υπήρχε ενθουσιασμός!

ΑΡΗΣ: Κουέστα, Όντουμπάτζο (83′ Μοντόγια), Μπράμπετς, Φαμπιάνο, Φεράρι, Βερστράτε (83′ Σαμόρα), Νταρίντα, Σουλεϊμάνοφ (57′ Κάρλσον), Πάρδο (57′ Χριστοδουλόπουλος), Μενέντες (68′ Ντουκουρέ), Μορόν.

ΚΗΦΙΣΙΑ: Αναγνωστόπουλος, Μασούρας, Μποτία (84′ Κωνσταντακόπουλος), Βαφέας, Τσάπαν, Λούμορ, Παπασάββας (69′ Πέιος), Ίλιεφ (62′ Μπιφούμα), Αντερέγκεν (62′ Μπαρμπόσα), Οζέγκοβιτς (84′ Γκόμπελιτς), Τετέι.