Football

Γκολ και ασίστ ο Κούτσιας στο 0-3 του Βόλου που σκαρφάλωσε στην 5η θέση

Η 21η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Super League 1 ολοκληρώθηκε με την αναμέτρηση στη Λειβαδιά. Εκεί η ομάδα του Βόλου επικράτησε με 3-0 του Λεβαδειακού και προσπέρασε τον Άρη στην 5η θέση του βαθμολογικού πίνακα φτάνοντας τους 32 βαθμούς, την ίδια ώρα που οι «κίτρινοι» έχουν έναν βαθμό λιγότερο.

Ο Βόλος, που έβγαλε νέα επίσημη ανακοίνωση κατά του διαιτητή Παπαπέτρου, βρήκε τον δρόμο προς τα δίχτυα στο 61ο λεπτό. Συγκεκριμένα οι φιλοξενούμενοι έβγαλαν μία εντυπωσιακή αντεπίθεση, βρέθηκαν τρεις με έναν, ο Κούτσιας πήρε την μπάλα στην περιοχή, έκανε το γύρισμα και ο Πίρες πλάσαρε εύστοχα από κοντά για το 1-0.

Οκτώ λεπτά μετά, ήρθε και δεύτερο γκολ από τον Βόλο. Συγκεκριμένα ο Άλχο βρήκε τον χώρο, έβγαλε τη σέντρα στην αντίπαλη περιοχή και ο Ντέλετιτς έπιασε εντυπωσιακή κεφαλιά, στέλνοντας την μπάλα στα αντίπαλα δίχτυα για το 2-0.

Το… κερασάκι από τον Κούτσια

Στο 90’ ήρθε το… κερασάκι στην τούρτα από τον Γιώργο Κούτσια. Ο Έλληνας επιθετικός, που αγωνίζεται δανεικός από τον ΠΑΟΚ, εκμεταλλεύτηκε την εξαιρετική κάθετη μπαλιά του Καρτάλη, πάτησε την περιοχή και με ωραίο δεξί πλασέ νίκησε τον Στογιάνοβιτς για να κάνει το τελικό 3-0.