Νέα «αυτοκτονία» του ΠΑΟΚ στο 93′

Νέα «αυτοκτονία» του ΠΑΟΚ, νέοι πεταμένοι βαθμοί, νέα ισοπαλία εκτός έδρας με τον ίδιο και τον ίδιο τρόπο. Ο «Δικέφαλος» ΔΕΝ μπορεί να «καθαρίζει» τα ματς που είναι ανώτερος στο γήπεδο, ΔΕΝ μπορεί να σκοράρει κι όταν το κάνει, φροντίζει να βγάλει μόνος τα μάτια του.

Σύμπτωση επαναλαμβανόμενη, παύει να είναι σύμπτωση κι αυτό στον ΠΑΟΚ δεν λένε να το καταλάβουν ή να φροντίσουν να το αλλάξουν και φυσικά το πληρώνουν.

Μετά από ένα πολύ κακό ποιοτικά α’ μέρος, όπου ο ΠΑΟΚ είχε απλά την κατοχή της μπάλας, αλλά πλην μιας καλής στιγμής με το ψαλιδάκι του Γκορντεζίανι στο 44ο λεπτό δεν είχε κάτι άλλο αξιόλογο, ο «Δικέφαλος» ανέβασε στροφές και έφτασε σ’ αυτό που έψαχνε από το ξεκίνημα του αγώνα.

Ο ΠΑΟΚ μπήκε στο δεύτερο ημίχρονο με άλλη δυναμική, πίεσε ψηλά, έχασε ευκαιρίες και κατάφερε να σκοράρει απέναντι σε έναν Λεβαδειακό που μέχρι τότε δεν μπόρεσε να τον κοιτάξει σε κανένα σημείο στα μάτια.

Ο Μπίσεσβαρ έκανε την ασίστ προς τον Νάρεϊ, ο Γερμανός εκμεταλλεύτηκε τη λάθος τοποθέτηση του Μπαχανάκ και πλάσαρε τον Μάρκοβιτς κάνοντας το 0-1 στο 73ο λεπτό.

Ο «Δικέφαλος» έχασε τον Αντρέ Βιεϊρίνια, αναγκαστικά έπαιξε με τον Αντρίγια Ζίβκοβιτς ως αριστερό μπακ και από το 80ο λεπτό ήρθε η απόλυτη κατάρρευση και πάλι για τον ΠΑΟΚ, που ανεξήγητα έδωσε πολλά μέτρα στον Λεβαδειακό και το δικαίωμα να ψάξει τη μια ευκαιρία.

Οι Βοιωτοί τη βρήκαν στο 92ο λεπτό με τον Μπελμόντ που με δυνατό σουτ, μετά την απομάκρυνση της μπάλας από τον Κοτάρσκι, ισοφάρισε σε 1-1, ενώ στο έβδομο λεπτό των καθυστερήσεων αποβλήθηκε ο Αντρίγια Ζίβκοβιτς για φάουλ πάνω στο Μουτίνιο και στην εξέλιξη της φάσης ο Λεβαδειακός άγγιξε το 2-1 στη διπλή ευκαιρία με τον Μουτίνιο να κάνει το σουτ, τον Κοτάρσκι να διώχνει και τον Μπαχανάκ μόνος του να αστοχεί από την μικρή περιοχή.