Χειρόφρενο και πισωγύρισμα! Ήττα μαχαιριά 1-3 από τον Ατρόμητο και αποδοκιμασίες!

Το χαστούκι από τον Ατρόμητο στο Κλεάνθης Βικελίδης έστειλε τον Άρη πολλά βήματα πίσω, καθώς αντί να ανέβει στην 5η θέση, με την βαριά ήττα με το εμφατικό 1-3 κινδυνεύει να πέσει ξανά κάτω από την εξάδα αν κερδίσει ο ΟΦΗ.

Ο Άρης ήταν καλός μόνο για ένα ημίχρονο, αλλά βρέθηκε πίσω στο σκορ και έτρεχε να συμμαζέψει την κατάσταση. Ο Σάμουελ Φριντζόνσον με εξαιρετικό γκολ έκανε το 0-1 (25’), ο Φαμπιάνο (39’) ισοφάρισε με διπλή προσπάθεια μετά από χαμένο πέναλτι, αλλά στο δεύτερο ημίχρονο ο Άρης κατέρρευσε.

Ο Ντιέγο Βαλένσια (55’ πέν.) έκανε το 1-2 και ο Αγκιμπού Καμαρά (77’) το 1-3. Ο Άρης είχε δοκάρι στο 98′ με τον Φαμπιάνο και ολοκλήρωσε το ματς μέσα σε αποδοκιμασίες κατά πάντων.

Ο διαιτητής Διαμαντόπουλος (Αρκαδίας) έδειξε κίτρινη κάρτα στους Ιμερέκοφ, Βερστράτε, Τσακμάκη, Νταρίντα, Μπράμπετς, Ανγκιέλσκι.

ΑΡΗΣ: Κουέστα, Μοντόγια, Φαμπιάνο, Μπράμπετς, Φεράρι, Βερστράτε (83′ Τζούρασεκ), Νταρίντα, Σουλεϊμάνοφ (83′ Πάρδο), Μενέντες (59′ Σαμόρα), Παναγίδης (68′ Κάρλσον), Μορόν.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ: Τσιντώτας, Κεσχρίντα, Ασεβέδο, Ιμερέκοφ (46′ Τσακμάκης), Ντε Μποκ, Γκονθάλεθ (89′ Κουέν), Κούντε, Καμαρά, Φριντζόνσον (71′ Έρλινγκμαρκ), Ρομπάιγ (71′ Ανγκιέλσκι), Βαλένσια.