Ασταμάτητοι οι Μπακς έκαναν το 4/4, μια ασίστ έλειψε από τον Γιάννη για το triple-double (videos)

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο έψαξε μέχρι το τελευταίο σουτ τη δέκατη ασίστ για το 30ο triple-double (30 π., 14 ρ., 9 ασ.), αλλά τελικά οι συμπαίκτες του δεν ευστόχησαν στα σουτ χωρίς αυτό να επηρεάσει το τελικό αποτέλεσμα στην εύκολη νίκη των Μπακς επί των Νικς με 119-108.

Τα «ελάφια» από το Μιλγουόκι έκαναν το 4/4 στο… ρελαντί και τους ήταν αρκετό ένα ξέσπασμα στην τρίτη περίοδο, για να παραμείνει η μοναδική αήττητη στο NBA. Όλα αυτά, με τους Κρις Μίντλετον, Πατ Κόνατον, Τζο Ινγκλς να βρίσκονται εκτός δράσης.

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο είχε στο ημίχρονο έγραψε 18π., 6ρ. 4 ασ. και θα μπορούσε να έχει διπλάσιες ασίστ αν οι συμπαίκτες του δεν είχαν 5/17 τρίποντα (τα περισσότερα από αυτά ήταν εντελώς ελεύθερα), και στο τέλος της βραδιάς του έλειψε μία ασίστ για το 30ο triple-double της καριέρας του. Με 13/45 τρίποντα έκλεισαν τον αγώνα οι Μπακς.