NBA: Τα highlights της 43αρας του Αντετοκούνμπο κόντρα στους Νετς (videos)

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο ξεπέρασε για δεύτερη φορά στο τρίτο μόλις παιγνίδι της κανονικής περιόδου τους 40 πόντους και οδήγησε τους Μπακς στη νίκη με 110-99 κόντρα στους Νετς των Ντουράντ (33π., 9/19 δίποντα, 1/4 τρίποντα, 12/13 βολές, 6 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 2 μπλοκ, 5 λάθη) και Ιρβινγκ. (27π., 9/14 δίποντα, 0/7 τρίποντα, 9/10 βολές, 9 ριμπάουντ, 1 ασίστ).

Ο «Greek Freak» έκανε πράγματα και θαύματα στο Fisher Forum, τελειώνοντας τον αγώνα με 43 πόντους (15/21 δίποντα, 1/4 τρίποντα, 10/14 βολές), 14 ριμπάουντ, 5 ασίστ, 1 κλέψιμο, 3 κοψίματα και 7 λάθη σε 38 λεπτά συμμετοχής, παίρνοντας για ακόμα ένα παιχνίδι από το χέρι την ομάδα του.

Δείτε το VIDEO με τις καλύτερες στιγμές του Γιάννη Αντετοκούνμπο:

Το ματς ήταν ντέρμπι μέχρι και την τρίτη περίοδο, με τους Νετς να χάνουν τον προπονητή τους, καθώς ο Στιβ Νας αποβλήθηκε μετά τις έντονες διαμαρτυρίες του για επιθετικό φάουλ του Γιάννη στον Μιλς.

Τα «ελάφια» έφτασαν στο 3-0 και παραμένουν αήττητα στην Ανατολική περιφέρεια, ενώ η ομάδα του Μπρούκλιν έπεσε στο 1-3.

Επόμενος αγώνας για τους Μπακς τα ξημερώματα του Σαββάτου (29/10 στις 03:00) με αντίπαλο τους Νιου Γιορκ Νικς στο Fiserv Forum του Μιλγουόκι.