Backstage

Τα… όργια του Τζίμι Μπάτλερ που έστειλε τους Χιτ στα ουράνια! (videos)

Οι Μπακς μπορεί να μπήκαν στο Game 4 της σειράς με τους Χιτ όντας έτοιμοι για να παίξουν σκληρή άμυνα, αλλά λογάριαζαν χωρίς τον Τζίμι Μπάτλερ.

Ο σταρ των Χιτ σκόραρε 22 από τους 28 πόντους της ομάδας του στο δωδεκάλεπτο, τους 20 από αυτούς μάλιστα συνεχόμενους για να μειώσει σε 28-33 μετά το πέρας του πρώτου 12λεπτου.

Στη δεύτερη περίοδο έμεινε στους 3 πόντους και ήταν συγκλονιστικός στο φινάλε της τελευταίας περιόδου με μεγάλα καλάθια την ώρα που η μπάλα έκαιγε.

Στο ματς της ζωής του το κοντέρ «έγραψε» 56 πόντους με 19/28 εντός παιδιάς (3/8 τρίποντα), 15/18 βολές, 9 ριμπάουντ και 2 ασίστ, αλλά κυρίως την πίστη ότι τίποτα δεν έχει τελειώσει, όταν οι Χιτ βρέθηκαν κάτω με 13, έξι λεπτά πριν το τέλος.

Δείτε τη μυθική εμφάνιση του Τζίμι Μπάτλερ στο Game 4 της σειράς απέναντι στους Μιλγουόκι Μπακς: