Backstage

Πανσερραϊκός: Νίκη μετά από 12 χρόνια στο «σπίτι» του και αποθέωση!

Η επιστροφή του Πανσερραϊκού στην ανακαινισμένη έδρα του, το Δημοτικό στάδιο Σερρών, είναι γεγονός και συνδυάστηκε με την πρώτη νίκη στη μεγάλη κατηγορία μετά από 12 χρόνια.

Λίγα λεπτά μετά την επικράτηση κόντρα στη Λαμία, οι παίκτες του Πανσερραϊκού πήγαν προς το πέταλο των φανατικών για να τους χειροκροτήσουν και εισέπραξαν την αποθέωση από ολόκληρο το γήπεδο.

EUROKINISSI

Η ομάδα του Πάμπλο Γκαρσία, αυτή τη φορά, δεν πέταξε στα σκουπίδια την καλή εμφάνιση και το προβάδισμα στο σκορ που πήρε απέναντι στη Λαμία, την οποία νίκησε με 2-0, χάρη στα γκολ του Αλεξιτς και Στάικου στο δεύτερο ημίχρονο της αναμέτρησης για την 5η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Stoiximan Super League 1.

Κάτι ανάλογο συνέβη και κατά την αποχώρηση του Πάμπλο Γκαρσία από τον αγωνιστικό χώρο, με τον Ουρουγουανό προπονητή να μπαίνει στα αποδυτήρια με σφιγμένη τη γροθιά του!