Ροντέο στο τέλος και ΠΑΟΚ Β-Ηρακλής 2-2

Σε ένα ματς που πήρε άγρια ομορφιά στα τελευταία λεπτά, ΠΑΟΚ Β’ και Ηρακλής αναδείχθηκαν ισόπαλοι 2-2 για την 9η αγωνιστική των play out της Super League 2.

Ο Ηρακλής σκόραρε στο 66′. Ο Ισνάλντο εκτέλεσε φάουλ και ο Γκεμπνιόν με κεφαλιά άνοιξε το σκορ. Ο ΠΑΟΚ Β’ ισοφάρισε σε 1-1 με εκπληκτική απευθείας εκτέλεση φάουλ του Γρόσδη στο 73′.

Στο 92′ ο Ηρακλής πανηγύρισε εξαλλα το 1-2 με το γκολ του Κούστα, όμως ο ΠΑΟΚ Β’ στην τελευταία φάση του ματς (94′) ισοφάρισε ξανά σε 2-2 με τον αμαρκάριστο Πανίδη.

Ένα λεπτό πριν οι κυανόλευκοι έμειναν με παίκτη λιγότερο λόγω αποβολής του Αρόγιο.

ΠΑΟΚ Β (Αλεξιάδης): Μοναστηρλής, Δεληγιάννης, Τασιούρας, Παναγιώτου, Γιαξής (46′ Κωττάς), Τσοπούρογλου, Γκούμας (78′ Τσίκος), Ρουμιαντσέβ (58′ Σπυράκος), Γρόσδης, Σμυρλής (58′ Δαρέλας), Κανίς (58′ Πανίδης)

Ηρακλής (Παπαδόπουλος): Βελλίδης, Κωστόπουλος, Βιτλής, Γκμπενιόν, Σιούτας, Εμπό, Δοϊρανλής, Αρόγιο, Ισνάλντο (80′ Πατράλης), Σπυρίδης (80′ Γκερμούς), Κούστα