Απίστευτη Μπάγερν: Πέτυχε 8 γκολ μέσα σε 37 λεπτά! (vid)

Η Μπάγερν έκανε πάρτι στο β’ μέρος και πετυχαίνοντας οκτώ γκολ μέσα σε 37 λεπτά διέλυσε τη Ντάρμσταντ με 8-0 στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής του γερμανικού πρωταθλήματος.

To νευρικό πρώτο ημίχρονο σημαδεύτηκε από τρεις αποβολές. Η Μπάγερν έχασε από νωρίς τον Κίμιχ με απευθείας κόκκινη (4΄), για να ακολουθήσουν οι δυο αποβολές ποδοσφαιριστών Ντάρμσταντ, του Τζάσουλα (21′) και του Μάγκλιτσα (41′), πριν από το ημίχρονο διευκόλυναν το έργο των Βαυαρών που σκόραραν οκτώ (φορές στο δεύτερος μέρος για να πάρουν μια εκκωφαντική νίκη με 8-0.

Μέχρι το 64΄ο Σανέ (δις σκόρερ), Κέιν και Μουσιάλα είχαν ανεβάσει τον δείκτη του σκορ στο 4-0, με τον Κέιν να παίρνει ξανά τη σκυτάλη για το 5-0 με ασύλληπτο γκολ πίσω από το κέντρο!

Απολαύστε το γκολ του Άγγλου στράικερ:

Στο 71΄ο Μίλερ έγραψε το 6-0, πέντε λεπτά αργότερα ήταν η σειρά του Μουσιάλα να βρει δίχτυα, ενώ το κερασάκι στην τούρτα πρόσθεσε ξανά ο Κέιν στο 88΄για να ολοκληρώσει το χατ τρικ.

Ο αγώνας σηματοδότησε και την επιστροφή του Μάνουελ Νόιερ κάτω από τα δοκάρια της Μπάγερν, μετά από σχεδόν ένα χρόνο απουσίας λόγω τραυματισμού.