Άιντραχτ Φρανκφούρτης: Ήττα (2-0) με κάτω τα χέρια πριν τον ΠΑΟΚ

Η αντίπαλος του ΠΑΟΚ στο Conference League, Άιντραχτ Φρανκφούρτης, δεν τα κατάφερε κόντρα στη Βόλφσμπουργκ, η οποία πήρε τη νίκη με 2-0 και προσπέρασε στο +5 τους φιλοξενούμενους που έμειναν στην 8η θέση της Bundesliga.

Το σκορ για τη Βόλφσμπουργκ άνοιξε ο Βιντ στο 31ο λεπτό και με το δεύτερο προσωπικό του γκολ στο 84ο λεπτό, διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα και υποχρέωσε τους «Αετούς» στην πρώτη ήττα της σεζόν, μετά από ένα σερί ισοπαλιών.

Η ομάδα του Ντίνο Τόπμελερ εμφανίστηκε αγνώριστη, δεν κατάφερε σε κανένα χρονικό σημείο να κυριαρχήσει στον αγωνιστικό χώρο και δέχθηκε μια δίκαιη ήττα. Οι φιλοξενούμενοι δεν κατάφεραν να βρουν τη μεγάλη ευκαιρία για να επιστρέψουν στον αγώνα, ειδικά από τη στιγμή που στο 58′ έμειναν με παίκτη λιγότερο, λόγω αποβολής του Μάριο Γκέτσε.

Η σύνθεση της Άιντραχτ: Τραπ, Τούτα (82′ Άαρονσον), Κοχ, Πάτσο, Μπούτα (60′ Κνάουφ), Λάρσον, Σκιρί, Ντινά Εμπίμπ (82′ Χάουγκε), Γκέτσε, Μαρμούς (82′ Ενκγανκάμ), Σαϊμπί (68′ Ενκουνκού)