Sports

Βόλεϊ Νεανίδων: Ο ΠΑΟΚ πρωταθλητής Κ20, 3-1 τον Ν. Βότση

Για τρίτη φορά στην ιστορία του, ο ΠΑΟΚ κατέκτησε το πρωτάθλημα Κ20 Κοριτσιών ΕΠΕΣΘ, νικώντας και στην τρίτη αγωνιστική του Final 4 του Ε.Γ. Μίκρας τον Ν. Βότση με 3-1 σετ (20-25, 25-15, 25-20, 25-22).

MVP του τουρνουά αναδείχθηκε μετά από ψηφοφορία των προπονητών η Αλεξάνδρα Μεροδουλάκη, αρχηγός και πασαδόρος του Δικεφάλου.

ΠΑΟΚ (Τερζής): Μεροδουλάκη, Νταφοπούλου, Κουζούνη, Ηλιάδη, Χατζέλια, Λιόντου, λ Μπιτσακτσή, Ματανάκη, Μαρρα.

Ν. Βότσης (Βαγγέλης): Ασβεστά, Κ. Βελλίκη, Καρακαβίδου, Αποστόλου, Θεοδωρίδου, Χαλκίδη, λ Ασβεστά Α., Χατζηηλιού, λ Βαλάση.

Διαιτητές: Τσιούλα, Δρανίτσας, Τερζή.

Δεύτερος ο Αίας Ευόσμου

Την δεύτερη θέση στο πρωτάθλημα Κ20 Κοριτσιών κατέκτησε ο Αίας Ευόσμου, επικρατώντας του Άρη με 3-2 σετ (25-20, 25-22, 23-25, 16-25, 15-11), μετά από 2 ώρες και 20 λεπτά αγώνα.

Ο Αίας προηγήθηκε με 2-0 σετ, ο Άρης ισοφάρισε σε 2-2 και στο τάϊ-μπρέϊκ ακολούθησε η ανατροπή αρχικά των κιτρινόμαυρων (από 10-8 σε 10-11), αλλά και το σερί των γηπεδούχων διαμόρφωσε το 15-11.

Αίας Ευόσμου (Ζωλασταθιάδης): Αλεξόγλου, Πασχαλάκη, Κουκουδίτσκα, Πανούση, Ανδρέου, Σταυροπούλου, λ Θεοδοσίου, Ρέντζου.

Άρης (Τρύψια): Χωριάτη, Βούλγαρη, Ίγγιλη, Παντελίδου, Παπαδοπούλου, Φετφατσίδη, λ Κανελλοπούλου, Μουστάκη, Βολανάκη.

Διαιτητές: Τοσουνίδης, Λούμσι, Τερζή.