![](https://skgsports.gr/wp-content/uploads/2022/06/288619458_1217830835645480_2491119504827525003_n-1.jpg)
Από τα Σεπόλια στο Μιλγουόκι και από εκεί μέχρι τα Πεύκα, ο Γιάννης Αντετοκούνμπο βρίσκεται πλέον παντού. Η λατρεία για τον Ελληνα σούπερ σταρ του ΝΒΑ ανηφόρισε και στη Θεσσαλονίκη, όπου έγινε τοιχογραφία στο Γενικό Λύκειο της περιοχής Πεύκων.
Ένας καθηγητής, ο Μάριος Σιμόπουλος, κόσμησε το Γενικό Λύκειο Πεύκων με την τοιχογραφία του Έλληνα αστέρα των Μιλγουόκι Μπακς.
Το έργο έγινε φυσικά και με την άδεια του Δημάρχου Νεάπολης – Συκεών, Σίμου Δανιηλίδη και όπως μπορεί να δείτε και εσείς, το αποτέλεσμα είναι μοναδικό.
![](https://skgsports.gr/wp-content/uploads/2021/12/skg_sports_logo_final_blue_250_50.png)