![](https://skgsports.gr/wp-content/uploads/2024/01/arisfc1.jpg)
Παίζοντας με εννιά αλλαγές στην ενδεκάδα σε σχέση με τη νίκη κόντρα στον ΠΑΟΚ, ο Αρης πέρασε σαν σίφουνας από το Αγρίνιο διαλύοντας 4-0 τον Παναιτωλικό, με τέσσερις διαφορετικούς σκόρερ (Τζούρασεκ, Σουλεϊμάνοφ, Σαβέριο και Σαμόρα)!
Ο Καπίνο έσωσε τον Παναιτωλικό από άλλα τέσσρα γκολ! Συγκίνηση για την επιστροφή του Μάνου Γκαρθία στο 80′ μετά από 354 μέρες!
Οι συνθέσεις του αγώνα:
ΑΡΗΣ: Χουτεσιώτης, Φατόρε, Ρόουζ, Μπράμπετς, Φεράρι, Ντουκουρέ (57′ Μοντόγια), Τζούρασεκ (57′ Σουλεϊμάνοφ), Παναγίδης (68′ Σαβέριο), Φετφατζίδης (46′ Νταρίντα), Μενέντες (80′ Γκαρθία), Σαμόρα.
ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ: Καπίνο, Μάλης, Ντουάρτε Μπρούνο, Μλάντεν, Σίλβα, Λιάβας (71′ Μαυρίας), Πέρες (77′ Τσιγγάρας), Χατζηθεορωρίδης (72′ Ντίας), Ντουάρτε Φεντερίκο (64′ Πέντρο), Καρέλης (64′ Ανιόρ), Σενγκέλια.
![](https://skgsports.gr/wp-content/uploads/2021/12/skg_sports_logo_final_blue_250_50.png)