Τι έχασε ο Γκρέι! Ισόπαλος 1-1 στη Λιβαδειά ο Άρης με γκολάρα του Πάλμα και απίστευτες ευκαιρίες!

Άξιος της μοίρας του ο Άρης, δεν μπόρεσε να επαναλάβει την ανατροπή στη Λιβαδειά όπως στο ματς Κυπέλλου την περασμένη Παρασκευή και άφησε δύο πολύτιμους βαθμούς με το ισόπαλο 1-1, κόντρα σε μια ομάδα φανερά πιο αδύναμη!

Ο Άλαν Πάρντιου έστησε τον Άρη με τριάδα στην άμυνα και πρέπει να το μετάνιωσε, καθώς η ομάδα του πέταξε στα σκουπίδια ένα ολόκληρο ημίχρονο και πήγε στα αποδυτήρια χάνοντας 1-0 από το τρομερό γκολ του Χάμοντ.

Στο δεύτερο ημίχρονο έριξε μαζί τους Πάλμα, Μαντσίνι και Ιτούρμπε, ο Άρης πήρε μπροστά και στο 64′ ισοφάρισε με την γκολάρα φάουλ του Λουίς Πάλμα.

Το παιχνίδι έγινε μονότερμα, αλλά ο Ματέο Γκαρσία σε άδεια εστία με κεφαλιά δεν μπορεσε να σκοράρει στο 67′, όπως και ο Άντρε Γκρέι στο 87′, μόνος με το τέρμα χωρίς τερματοφύλακα! Ο Τζαμαϊκανος έχασε νέα μεγάλη ευκαιρία στο 95′ και ο Άρης έμεινε στο 1-1.

Λεβαδειακός (Γιάσμινκο Βέλιτς): Μάρκοβιτς – Τσάπρας, Μπαχανάκ, Ντεντάκης, Βήχος -, Χάμοντ (71’ Λούα Λούα), Μεχία – Μουτίνιο, Βρακάς (78’ Τζημόπουλος), Νίκας – Δούμτσιος (90’+4′ Τσιριγώτης)

Άρης (Άλαν Πάρντιου): Κουέστα – Εμπακατά (46’ Ιτούρμπε), Οντουμπάτζο, Μπράμπετς, Πίρσμαν, Μαζικού – Νταμπό (46’ Πάλμα), Ετέμπο, Ματέο Γκαρσία – Ζερβινιό (46’ Μαντσίνι), Γκρέι