Πρώτο δείγμα θετικό για τον νέο Ηρακλή

Με νίκη ξεκίνησε τις φετινές φιλικές του αναμετρήσεις ο Ηρακλής ,καθώς επικράτησε με 2-0 του Πανελευσινιακού. Η αναμέτρηση που έγινε στα 3-5 Πηγάδια ήταν μια καλή ευκαιρία για τις δυο ομάδες προκειμένου να τεστάρουν τις δυνάμεις τους.

Ο Ηρακλής προηγήθηκε στο 10′ της αναμέτρησης με τον Σεμπάστιαν Χρουσιέλ που έκανε το 1-0.Οι κυανόλευκοι είχαν και άλλες ευκαιρίες, όμως το ημίχρονο έληξε χωρίς να υπάρξει άλλο τέρμα.

Στο δεύτερο ημίχρονο υπήρξαν αρκετές αλλαγές από τις δυο ομάδες και ο Ηρακλής δημιούργησε και άλλες ευκαιρίες και κατάφερε να σκοράρει με τον υπό δοκιμή Χρήστο Σιούτα στο 75’ μετά από εκτέλεση κόρνερ.

ΗΡΑΚΛΗΣ: Βελλίδης, Βιτλής,Πανάγου, Χρουσιέλ, Αγγ. Παπαστεριανός, Σίλβα, Τότσκα, Πατράλης, Κουντουριώτης, Γιουπιτάνα, Άλεξιτς.

Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι Παλαβράκης, Κωστούλας, Δοϊρανλής, Δόρης, Δρίτσας, Μάντικας, Σενγκιέργκης και Χειρίτραντας.