Πλήρωσε ένα λάθος της στιγμής ο Άρης, ήττα 1-0 από τον Ολυμπιακό στο Καραϊσκάκη

Ο Άρης έβγαλε με εξαιρετικό τρόπο ένα ημίχρονο στο Καραϊσκάκης κόντρα στον Ολυμπιακό χωρίς να δεχτεί τελική και απειλώντας περισσότερο από τους αντιπάλους του, αλλά μια νεκρή στιγμή της άμυνας στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου κι ένα στιγιμαίο λάθος που έφερε το γκολ του Μασούρα στο 46′, του κόστισε το ματς και την ήττα με 1-0.

Ο Άρης στάθηκε πολύ καλά, σκόραρε στο 43′ με τον Νταρίντα, αλλά το γκολ ακυρώθηκε με παρέμβαση του VAR και προβλημάτισε τον Ολυμπιακό, που λυτρώθηκε από το γκολ του Μασούρα και ανέβηκε στην τρίτη θέση της βαθμολογίας.

Γκολ: 46′ Μασούρας

Κίτρινες κάρτες: Χουάνγκ, Ρέαμπτσουκ – Οντουμπάτζο, Νταμπό, Φαμπιάνο

Κόκκινες κάρτες: –

Ολυμπιακός (Μίτσελ): Πασχαλάκης, Ροντινέι, Παπασταθόπουλος, Ντόι, Ρέαμπτσουκ, Εμβιλά, Χουάνγκ, Φορτούνης (46′ Μασούρας), Χάμες Ροντρίγκες (78′ Σαμασέκου), Μπιέλ (88′ Γκάρι Ροντρίγκες), Μπακαμπού (70′ Ελ Αραμπί).

Άρης (Άλαν Πάρντιου): Κουέστα, Οντουμπάτζο, Φαμπιάνο, Μπράμπετς, Μαζικού, Νταρίντα (73′ Μανού Γκαρσία), Ετέμπο, Νταμπό (79′ Ντουκουρέ), Ματέο Γκαρσία (85′ Πάλμα), Γκρέι (73′ Καμάτσο), Μαντσίνι.