ΠΑΟΚ Β – ΑΕΚ Β 1-0: Με Βρακά «ασπρόμαυρο» το ντέρμπι των «Δικεφάλων»! (vid)

Ο ΠΑΟΚ Β’ ήταν νικητής στο ντέρμπι των «δικέφαλων» επικρατώντας με 1-0 της ΑΕΚ Β’ για την 3η αγωνιστική του Βορείου Ομίλου της Super League 2.

Χάρη στο γκολ του Γιώργου Βρακά, ο οποίος πήρε χρόνο συμμετοχής με τη δεύτερη ομάδα του ΠΑΟΚ, οι «ασπρόμαυροι» του Αλέξη Αλεξιάδη κατάφεραν να φτάσουν στη νίκη με 1-0 και να ανέβουν στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα, έχοντας 6 βαθμούς, αλλά και ένα παιχνίδι περισσότερο.

Οι δύο ομάδες δεν μπόρεσαν να σκοράρουν στο πρώτο ημίχρονο, το οποίο ολοκληρώθηκε χωρίς τέρματα. Στο δεύτερο οι γηπεδούχοι κατάφεραν στο 58’ από την προσπάθεια και την ασίστ του Τασιούρα με τον Βρακά να κάνουν το 1-0, να κρατήσουν το σκορ (οι φιλοξενούμενοι είχαν δοκάρι με τον Γκολφίνο στο 91ο λεπτό) και να φτάσουν στη νίκη.

Οι συνθέσεις:

ΠΑΟΚ Β (Αλεξιάδης): Ταλιχμανίδης, Τασιούρας, Κιτσάκης, Παναγιώτου, Παντεκίδης, Γιαξής, Γρόσδης (79′ Πανίδης), Νινούα (79′ Σελιμάι), Τσοπούρογλου (69′ Κανίς), Βρακάς (69′ Σνάουτσνερ), Δαρέλας (92′ Ρούμιαντσεφ).

ΑΕΚ Β (Κούστας): Γκίνης, Χρυσόπουλος, Κοσίδης, Πήλιος, Ραντόνια, Ρουκουνάκης (64′ Σκόνδρας), Σαμπανάτζοβιτς, Γεωργέας (24′ λ.τ Γκολφίνος), Χριστόπουλος, Ανδρικόπουλος, Σταμούλης (46′ Φοφανά).