Football

Οι καλύτερες στιγμές από το δεύτερο φιλικό του ΠΑΟΚ με την Χρόνινχεν – Το γκολ του Κωνσταντέλια και το μπλακ άουτ

Ο Ραζβαν Λουτσέσκου είχε την ευκαιρία να βγάλει πραγματικά πολλά χρήσιμα συμπαράσματα, αλλά και να πετάξει και αρκετά πράγματα από το δεύτερο φιλικό του ΠΑΟΚ επί ολλανδικού εδάφους, που ολοκληρώθηκε με ήττα με 2-1 από την Χρόνινχεν.

Ο ΠΑΟΚ που άνοιξε το σκορ στο 49′ με τον Κωνσταντέλια μετά από συνεργασία των Τσόλακ, Σάστρε, ήταν εξαιρετικός για… ενάμιση ημίχρονο, αλλά η άμυνα του ΠΑΟΚ έπαθε μπλακ άουτ στο τελος και οι Ολλανδοί ανέτρεψαν το σκορ.

Οι ενδεκάδες του ΠΑΟΚ:

Α’ ημίχρονο: Κοτάρσκι, Τζίμας, Ίνγκασον, Κουλιεράκης, Τσαούσης, Αουγκούστο, Σβαμπ, Αντρ. Ζίβκοβιτς, Καντουρί, Κουαλιάτα, Ολιβέιρα.

Β’ ημίχρονο: Ταλιχμανίδης, Σάστρε, Μιχάι, Κουλιεράκης, Ράφα Σοάρες, Τσιγγάρας, Ντάντας, Κωνσταντέλιας, Φιλίπε Σοάρες, Ρικάρντο, Τσόλακ.

Τα επόμενα φιλικά παιχνίδια του ΠΑΟΚ σύμφωνα με τον αρχικό προγραμματισμό είναι κόντρα στην Άλκμααρ την Τετάρτη (6/7) και τη Σταντάρ Λιέγης το Σάββατο (9/7).