O Νάραϊ είπε την τελευταία λέξη στο θρίλερ της Τούμπας!

Στην πρεμιέρα είχε την ασίστ για το γκολ της νίκης. Υπήρχαν στιγμές που νόμιζες ότι μέσα στο γήπεδο υπήρχε μόνον αυτός. Σαν σε επανάληψη το ίδιο έργο είδαμε και σήμερα το βράδυ, με τον Κάλεντ Νάραϊ να μην τα παρατάει μέχρι το φινάλε και να είναι ο ποδοσφαιριστής που είπε την τελευταία λέξη στο θρίλερ της Τούμπας.

Εκεί που όλοι πίστεψαν ότι ο Ατρόμητος θα έφευγε με το βαθμό της ισοπαλίας από την Τούμπα εμφανίστηκε ως «Απομηχανής θεός» ο Κάλεντ Νάραϊ να στείλει την μπάλα στα δίχτυα και τους 12-13.000 ΠΑΟΚτσήδες, που ήταν στο γήπεδο, στα ουράνια.

Ο ΠΑΟΚ μπήκε φουριόζος στο ματς, προηγήθηκε νωρίς με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Γιάσμιν Κούρτιτς, αλλά δεν κατάφερε να πετύχει ένα δεύτερο γκολ σπαταλώντας με τον Τόμας και τον Ζίβκοβιτς τις μεγάλες στιγμές που είχε στο ματς.

Κι όταν δεν «κλειδώνεις» τη νίκη κινδυνεύεις να το πληρώσεις. Το κατάλαβαν καλά οι παίκτες του Ραζβάν Λουτσέσκου, που είδαν ένα παιδί των ακαδημιών τους, τον Γιώργο Τζοβάρα, να φέρνει το ματς στα ίσια στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων. Όμως στο ποδόσφαιρο «ποτέ μη λες ποτέ»! Με το χρονόμετρο να χαϊδεύει το έκτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Νάραϊ έπιασε ένα σουτ της… απελπισίας, η μπάλα κόντραρε και κατέληξε στα δίχτυα για το 2-1!

Βάσει της γενικής εικόνας αν μια ομάδα δικαιούταν να πάρει τη νίκη αυτή ήταν ο ΠΑΟΚ. Με εξαιρετική εμφάνιση μέχρι το 70ο λεπτό, δεν επέτρεψε στον Ατρόμητο να φανεί στο γήπεδο.

Ο Κουλιεράκης καθάριζε όλες τις επικίνδυνες μπάλες, Κούρτιτς και Αουγκούστο έδιναν μαζί με τον Ντάντας το ρυθμό, αλλά έλειπε το καθαρό μυαλό στην τελική προσπάθεια.

Το κακό για τους «ασπρόμαυρους» είναι ότι δεν θα βρίσκεται σε κάθε ματς ένας Νάραϊ να σώζει την παρτίδα…