Δεν τα παράτησε, χτύπησε στο φινάλε ο Άρης και ισοφάρισε τη Μακάμπι Χάιφα σε 2-2!

Μπορεί ο Άρης να έκανε καλή εμφάνιση στο πρώτο ημίχρονο, ουσιαστικά όμως κρατάει το πάθος των παικτών του που δεν τα παράτησαν σε ένα φιλικό παιχνίδι μέχρι το τέλος και ισοφάρισαν την πρωταθλήτρια Ισραήλ Μακάμπι Χάιφα με πανέμορφο γκολ του Ντουκουρέ στο 90′ και πέναλτι του Λουίς Πάλμα στο 95′!

Ο Άλαν Πάρντιου κρατάει σίγουρα την εμφάνιση στο πρώτο ημίχρονο όπου δοκίμασε το 3-5-2 παρά το γκολ των Ισραηλινών, αλλά και το ντεμπούτο του Ροντρίγκες που κέρδισε το χειροκρότημα, την επιστροφή του Ντουκουρέ μετά τον σοβαρό τραματισμό του και την προσπάθεια των παικτών του στο τέλος να μην χάσουν σε ένα φιλικό ματς.

Οι συνθέσεις των ομάδων

ΑΡΗΣ (Άλαν Πάρντιου): Σιαμπάνης (66′ Κουέστα)- Φαμπιάνο, Μπράμπετς, Πίρσμαν – Καμάτσο (78′ Μαρμαρίδης), Μαζικού (83′ Παναγιίδης), Νταμπό (82′ Σγούρος), Ματέο (73′ Ντουκουρέ), Ροντρίγκες (67′ Γκαρθία) – Πάλμα, Γκρέι (63′ Ιτούρμπε)

ΜΑΚΑΜΠΙ ΧΑΪΦΑ (Μπαράκ Μπάκχαρ): Μασπάτι, Σεκ, Γκέρσον, Μέιρ, Κορνούντ, Μοχάμεντ, Φανί, Τσέρι, Τσιμπότα, Ατζίλι και Πιερό.

Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι: Αράντ, Γκόλντμπεργκ, Ελιγιάχου, Μενάχεμ, Λεβί, Νταβίντ, Ρουκάβτσι, Σιμόν, Γιάριν, Λάι