Ατρόμητος-ΠΑΟΚ 0-2: Το απόλυτο μονότερμα με… αποδείξεις!

Ο ΠΑΟΚ μπορεί να χρειάστηκε να περιμένει μέχρι το 89ο λεπτό για να πανηγυρίσει ένα γκολ στο ματς με τον Ατρόμητο, αλλά στο Περιστέρι είχαμε το απόλυτο μονότερμα.

Ο ΠΑΟΚ είχε την απόλυτη υπεροχή από το πρώτο έως το τελευταίο λεπτό της αναμέτρησης και το αποδεικνύουν οι αριθμοί, οι ευκαιρίες και η συνολική εικόνα με την ομάδα του Λουτσέσκου να παίζει σαν τη γάτα με το ποντίκι τους Περιστεριώτες.

Μιλάμε για το απόλυτο μονότερμα. Αν στο ξεκίνημα του αγώνα, μόλις στο 5ο λεπτό, η μπάλα έπεφτε στα δίχτυα και δεν σταματούσε στο δοκάρι (από το σουτ του εορτάζοντα Μπράντον Τόμας) το κοντέρ θα έγραφε πολλά. Δεν έγινε και φτάσαμε στα… χασομέρια για να πανηγυρίσουν οι «ασπρόμαυροι» το πρώτο γκολ.

Στο τέλος της βραδιάς οι αριθμοί έδειξαν την απόλυτη υπεροχή του ΠΑΟΚ. Με 1-17 τελικές, με δύο δοκάρια, ένα γκολ (του Οζντόεφ) που ακυρώθηκε για κάποια εκατοστά από τον VAR, με μόλις 5 επεμβάσεις των ποδοσφαιριστών του Λουτσέσκου απέναντι στις 51 των παικτών του Ιλιτς. Πολιόρκησαν την αντίπαλη άμυνα με 50 γεμίσματα στην περιοχή, έναντι μόλις 8.