Άρης – ΠΑΟΚ 1-4: «Ασπρόμαυρος» θρίαμβος στην πρεμιέρα της Κ19 (pics)

Με το… δεξί άρχισε τις υποχρεώσεις η Κ19 του ΠΑΟΚ, η οποία συνέτριψε με 4-1 την αντίστοιχη ομάδα του Άρη, στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος της Super League Κ19, στο γήπεδο της Πυλαίας «Αντώνης Καραμπουρνιώτης»

Στο πρώτο 45λεπτο οι μικροί «ασπρόμαυροι» έκαναν ότι ήθελαν τους αντίπαλους τους αφού κατάφεραν να πετύχουν τέσσερα γκολ!

Μόλις στο 2ο λεπτό ο «Δικέφαλος» με πλασέ του Σμυρλή άνοιξε το σκορ (0-1), ενώ ο ίδιος ποδοσφαιριστής έκανε το 0-2 στο 24ο λεπτό, μετά από την εκτέλεση πέναλτι (το κέρδισε ο Τζίμας) του Γεωργιάδη στο δοκάρι.

Έξι λεπτά αργότερα με εξαιρετική προσπάθεια ο Τζίμας έκανε το 0-3 και στο 39ο λεπτό ο Τσίκος ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 0-4 ολοκληρώνοντας ένα εντυπωσιακό 45λεπτο για την ομάδα του Στέλιου Μαλεζά.

Στο β’ μέρος ο ΠΑΟΚ επέλεξε να ελέγξει το ρυθμό και οι γηπεδούχοι μείωσαν σε 1-4 με τον Χατζηϊωάννου στο 57ο λεπτό.

ΠΑΟΚ: Αγγελίδης, Γεωργιάδης, Φίλων (75′ Πανικίδης), Πασαχίδης (46′ Δεληγιάννης), Σινανάι, Τσίκος (67′ Σνάουτσνερ), Καλόγηρος,  Αθανασίου, Σμυρλής (67′ Γκιτέρσος), Αδάμ, Τζίμας (70′ Μπάμπουρας)