Ουνικάχα-ΠΑΟΚ 77-63: Τα highlights της υπερπροσπάθειας του «Δικεφάλου» στην Ισπανία (videos)

Παρά την τεράστια προσπάθεια που έκανε σε όλη τη διάρκεια του αγώνα, ο ΠΑΟΚ με 77-63 από την Ουνικάχα, για την 3η αγωνιστική του Basketball Champions League.

Ο σοβαρός τραυματισμός του Ζακ Ντάρκο-Κέλι τα επισκίασε όλα.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν 19-16 στο πρώτο δεκάλεπτο, προηγήθηκαν 25-17 στο ξεκίνημα της δεύτερης περιόδου, αλλά ο Φράνκε με τον Χαντς, όπως και ο Πόλι έδιναν λύσεις στην επίθεση για να κλείσει το ημίχρονο με την διαφορά στους 4 (36-32).

Ο ΠΑΟΚ έμεινε κοντά στο σκορ με τη διαφορά να είναι στους 3 πόντους (57-54 στη λήξη του τρίτο δεκαλέπτου). Με τους γηπεδούχους να πιέζουν ασφυκτικά και στα όρια του φάουλ, η διαφορά από τα μέσα της τελευταίας περιόδου άνοιξε και στο τέλος ήρθε το 77-63, με το σκορ να μην αντικατοπτρίζει την εικόνα του παιχνιδιού.