Backstage

Ο Νταγκόφσκι είπε «όχι» σε τρία match ball του ΠΑΟΚ στα πέναλτι και μετά ήρθε ο… Σαμάτα!

Στην ψυχοφθόρο διαδικασία των πέναλτι έχασε πολύ καλύτερος ΠΑΟΚ την πρόκριση στον τελικό του Κυπέλλου Ελλάδας.

Στην κανονική διάρκεια της ρεβάνς ο Δικέφαλος με το γκολ του Ζίβκοβιτς στο 72ο λεπτό «ισοφάρισε» το 1-0 που είχε κερδίσει το «τριφύλλι» στην Τούμπα, ενώ στην παράταση οι «ασπρόμαυροι» έκαναν το 0-2 με τον Κεντζιόρα, κρατούσαν την τύχη στα χέρια τους, αλλά ο Λημνιός βρήκε δίχτυα στις καθυστερήσεις του έξτρα χρόνου και διαμόρφωσε το τελικό 1-2.

Στη διαδικασία των πέναλτι ο ΠΑΟΚ είχε τρεις χαμένα match ball, όμως ο Ντραγκόφσκι «νίκησε» από τα 11 βήματα τους Ντεσπόντοφ. Οζντόεφ και Οττο, ενώ ο Σαμάτα γλίστρησε και έστειλε άουτ τη δική του εκτέλεση, με τον Παναθηναϊκό να παίρνει την πρόκριση για τον τελικό, με επιμέρους σκορ 6-5.