Το πάρτι του «καυτού» Χρήστου Τζόλη με γκολ και δύο ασίστ! (vid)

Ο Χρήστος Τζόλης παραμένει… on fire και κρατάει ζωντανές τις ελπίδες της Φορτούνα Ντίσελντορφ για άνοδο στην Bundesliga.

Ο Έλληνας επιθετικός (βρίσκεται στις κλήσεις του Πογιέτ για το ραντεβού με το Καζακστάν) με γκολ και δύο ασίστ βοήθησε τα μέγιστα την ομάδα του να νικήσει την Όσναμπρικ (4-0) του Θανάση Ανδρούτσου, ο οποίος αγωνίστηκε με φανέλα βασικού στο ματς. και να μειώσει την απόστασή της από τη 2η θέση της 2. Bundesliga στους τρεις βαθμούς.

Ο πρώην μεσοεπιθετικός του ΠΑΟΚ ήταν εκείνος που άνοιξε το σκορ στην αναμέτρηση με κοντινό πλασέ μετά από πάσα του Τανάκα στο 35ο λεπτό του ματς και στη συνέχεια μοίρασε δύο ασίστ. Η πρώτη στο γκολ του Τακάσι Ουτσίνο στη συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα και η δεύτερη στο 72′, στο τέρμα του Μάρλον Μουσταφά, ο οποίος έκανε το 3-0. Ο Τανάκα στο 88ο λεπτό έκανε το 4-0 που ήταν και το τελικό σκορ του αγώνα.

Κάπως έτσι ο Τζόλης στη φετινή εντυπωσιακή σεζόν που διανύει, σε συνολικά 26 εμφανίσεις του σε όλες τις διοργανώσεις, έχει σκοράρει 17 τέρματα, ενώ έχει μοιράσει και οκτώ ασίστ.