Ρεάλ Μαδρίτης: Ένα ακόμη στέμμα στο… κεφάλι της «βασίλισσας» (videos)

Το γκολ του Ροντρίγκο ήταν αυτό που σε μια ημέρα… στέψεων, τοποθέτησε ένα ακόμη στέμμα στο κεφάλι της «βασίλισσας της Ευρώπης»!

Στον τελικό του Copa Del Rey η Ρεάλ Μαδρίτης κατέκτησε το 20ό κύπελλο Ισπανίας στην ιστορία της  συλλογή της απέναντι στην Οσασούνα που εμφανίστηκε σε τελικό για πρώτη φορά μετά από 20 ολόκληρα χρόνια με τους φίλους της να δημιουργούν απίθανη ατμόσφαιρα στο «Καρτούχα».

Μόλις στο 2ο λεπτό Ροντρίγκο και Βινίσιους χόρεψαν… σάμπα την αντίπαλη άμυνα για να δώσουν από νωρίς προβάδισμα στην ομάδα του Κάρλος Αντσελότι.

Το απίθανο γκολ ισοφάρισης (1-1) του Τόρο έμελλε να βάλει φωτιά στην εξέδρα, όχι μόνο μεταφορικά, αλλά και… κυριολεκτικά!

Στο 70ο λεπτό, όμως, «μίλησε» ο Ροντρίγκο και με το γκολ του χάρισε στη Ρεάλ τη νίκη και το 20ο Copa Del Rey.