Ο Τζόλης σκόραρε για πρώτη φορά μετά τον Αύγουστο! (video)

Ο Χρήστος Τζόλης κατάφερε να βρει εκ νέου την επαφή του με τα δίχτυα μετά από διάστημα αρκετών μηνών, καθώς σκόραρε στη νίκη της Νόριτς με 3-1 επί της Μπέρμιγχαμ, για την 29η αγωνιστική της Championship.

Ο Έλληνας πρώην επιθετικός του ΠΑΟΚ πέρασε στον αγώνα στο 72ο λεπτό και στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων έφυγε στην αντεπίθεση, πάτησε στην περιοχή από τα αριστερά και μετά την ασίστ του του Μαρσελίνιο Νούνιες πλάσαρε στο απέναντι δίχτυ, διαμορφώνοντας το τελικό σκορ.

Ο 21χρονος επιθετικός είχε να σκοράρει από τα τέλη Αυγούστου, όταν το είχε κάνει με τη φανέλα της Τβέντε, στην οποία ήταν δανεικός πριν από τον τραυματισμό του.

Τελευταία φορά που σκόραρε με τη φανέλα των «καναρινιών» ήταν στις 24 Αυγούστου του 2021 όταν είχε πετύχει δυο γκολ σε ματς με την Μπόρνμουθ για το League Cup.

Ως βασικός άρχισε στην αναμέτρηση ο Δημήτρης Γιαννούλης, αλλά έγινε αλλαγή στο 76ο λεπτό.