Ο Ρούνεϊ υποκλίθηκε στον Φούντα που σκοράρει ακατάπαυστα στο MLS!

Ο Γουέιν Ρούνεϊ συνδύασε με επική ανατροπή και νίκη το επίσημο ντεμπούτο του στον πάγκο της DC United χάρη στο γκολ που πέτυχε ο Ταξιάρχης Φούντας στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης με το Ορλάντο.

Ο Έλληνας επιθετικός με εκπληκτικό γκολ διαμόρφωσε το τελικό 2-1 και χάρισε την πρώτη νίκη στον θρύλο του αγγλικού ποδοσφαίρου και νυν τεχνικό της ομάδας της Ουάσιγκτον.

Οι Ορλάντο προηγήθηκαν μόλις στο 9ο λεπτό με τον Ζούνιορ Ούρσο και κρατούσαν τη νίκη μέχρι το δεύτερο λεπτών των καθυστερήσεων όταν ο Κρις Ντέρκιν ισοφάρισε σε 1-1 για να έρθει ο Ταξιάρχης Φούντας στο 95ο λεπτό να δώσει τη χαριστική βολή και να διαμορφώσει το τελικό 2-1.

Αυτό ήταν το 11ο γκολ του σε 14 αγώνες με τη φανέλα του αμερικανικού συλλόγου. Ο Ρούνεϊ στο τέλος του αγώνα περίμενε τον Έλληνα σέντερ φορ και τον αγκάλιασε δείχνοντας την εκτίμηση και τον σεβασμό προς το πρόσωπό του.